Dostupnosť výrobkov!

Vážení zákazníci,
pre dostupnosť vašeho výrobku si rozkliknite ROLETOVÉ MENU žiadaného rozmeru na podstránke. 
Dostuposť overte poprípade telefonicky na čísle + 421 911 830 343.

Štýlové japonské kúpeľne

V Japonsku sú kúpeľne trochu iné ako tie, na ktoré sme zvyknutí v našom európskom regióne. Navyše sú Japonci ekologický národ a pri tvorbe kúpeľní myslia na životné prostredie. Jedným z nich je využitie odtečenej vody z umývadla, ktorú zrecyklujú na splachovanie toaliet. Ekologické zmýšľanie japonských princípov nás môže v mnohom v budúcnosti naučiť, predovšetkým aby sme šetrnejšie narábali s vodou.

Samostatne stojace vane "onsen"

  • Tradičná japonská vaňa pôsobí ako veľký sud a je dostatočne hlboká, takže žiadna studené plecia nehrozia. Jej nevýhodou je, že sa do nej ťažšie nastupuje, nakoľko je vysoká. A staršie osoby, ktoré majú problém s mobilitou, by si úplne takúto vaňu neužili. Pri napustení horúcej vody, vám práve v tomto type vaní zostane dlhšie teplá voda s porovnaní s tradičnými vaňami. Keďže vane sú konštruované na výšku, tak pomer plochy na ktorý pôsobí teplota v priestore je menší. Nemusíte sa tak ponáhľať, že voda vychladne. Vezmite si pohár vína, knihu, svičky a relaxujte.
Japonská tradičná a priestranná vaňa v kúpeľni

Hlavné črty japonského štýlu kúpeľní v tradičnom štýle

  • Japonské kúpeľne sú úplne odlišné od tých "malých" európskych, ktoré sú pre nás charakteristické. Na Slovensku sa bežne kúpeľne v bytových domoch komponujú do jednej malej miestnosti, vzhľadom na priestor v panelákoch. Pri rekonštrukciach kúpeľní si zvyknú zákazníci zakomponovať toaletu so sprchovým kútom či vaňou do jednej miestnosti. Tento dizajn je v Japonsku absolutné neprípustný. Japonci sú labužníci v relaxácií vo vani a kúpanie je pre nich meditačný rituál. 
  • Kúpeľňa v tradičnom japonskom dome pozostáva z dvoch izieb, vstupnej miestnosti, kde sa vyzliekate a ktorá je vybavená umývadlom. Druhá miestnosť je tvorená vlastnou kúpeľňou, ktorá je vybavená sprchovacím kútom a hlbokou samostatne stojacou vaňou. Toaletu by ste v nej hladali márne, tá je umiestnená v samostatnej miestnosti.
  • Kúpeľne vo veľkých mestách sa nenápadne podobajú tým európskym. Usporiadanie japonskej kúpeľne bude závisieť od toho, v akom type komplexu je byt. Jeden spoločný rozdiel oproti zariadeniu v západnom štýle je, že japonské toalety sú oddelené od zvyšku kúpeľne
  • Mnohé japonské kúpeľne majú výkonné ventilátory na vetranie priestoru. Tiež znamenajú, že oblečenie rýchlo schne. Nebuďte prekvapení, keď uvidíte na jednej strane miestnosti úhľadne visieť zábradlie oblečenia.
  • Japonské kúpeľne môžu byť luxusné a priestranné, no zároveň maličké a praktické kde je doslova využitý každý jeden cm plochy.

Inšpiratívne tradičné japonské kúpeľne

Zdroj: https://www.sunrisespecialty.com/japanese-bathroom

Japonci premýšľajú ekologicky

  • v Japonsku sa bežne v malých bytoch vyskytujú toalety, ktoré majú v nádržku na úmyvadlo umiestnenú priamo nad WC. Keď si umývate ruky, voda sa zhromažďuje nižšie a používa sa na ďalšie spláchnutie.
  • tento istý princíp sa využíva aj pri používaní práčky. Ak majú v kúpeľni vaňu, vodu iba tak zbytočne nevylejú. Voda sa ďalej použije pri praní. Je však dôležité, aby sa pred kúpaním osprchovali a zbavili prípadných nečistôt tela. Voda použitá na pranie oblečenia tak zostane stále čistá.

Mohlo by vás zaujímať

Retro kúpeľne, ktoré vás oslnia

Ak vás fascinuje retro dizajn a peniaze potrebujete investovať na nákup samostatne stojacej vane či iných potrebných ...

Luxusné kúpeľne pre mladých

Konečne sa Vám podarilo prerobiť si svoje bývanie a potrebujete dokončiť kúpeľnu. Poradíme pár nápadov, ako na to.

Štýlové japonské kúpeľne

Japonci ekologický národ a pri tvorbe kúpeľní myslia na životné prostredie. Jedným z nich je využitie odtečenej vody z umývadla, ktorú zrecyklujú...

LED zrkadlá v kúpeľni

LED zrkadlo sa nijako nelíši od bežného zrkadla, ktoré ste umiestnili do svojej kúpeľne, okrem toho, že prvé je vybavené LED svetlami...